Upitnik za samoprocjenu neprofitne organizacije za 2016. godinu

Samoprocjenu učinkovitosti i djelotvornosti funkcioniranja sustava financijskog upravljanja i kontrola za 2016. godinu obvezne su provesti sve neprofitne organizacije koje prema zakonskim odredbama vode dvojno knjigovodstvo. Samoprocjena je propisana Pravilnikom o sustavu financijskog upravljanja i kontrola te izradi i izvršavanju financijskih planova neprofitnih organizacija (NN br. 119/15), a provodi se popunjavanjem  Upitnika o funkcioniranje sustava financijskog upravljanja i kontrola. Upitnik se nalazi u prilogu Pravilnika i njegov je sastavni dio (poveznica ispod teksta). Cilj je samoprocjene potvrditi da se sredstva kojima raspolaže neprofitna organizacija koriste zakonito i namjenski, a cijeli proces samoprocjene potrebno je provesti, uz popunjavanje Upitnika, najkasnije do 31.03.2017. godine. Upitnik se ne dostavlja Ministarstvu financije, već ostaje u arhivi neprofitne organizacije koja ih je dužna čuvati najmanje sedam godina od završetka godine na koju se Upitnik odnosi. Pravilnik NN br. 119/15

Napišite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)