Hrvatska pokrenula program „Garancija za mlade“

“Garancija za mlade” je novi pristup u rješavanju pitanja nezaposlenosti mladih osoba, kojim se sve osobe mlađe od 25 godina, odnosno u Hrvatskoj program vrijedi za osobe mlađe od 30 godina, nastoji što brže aktivirati na tržištu rada.

Brza aktivacija na tržištu rada osigurava veću motiviranost mlade osobe za traženjem posla i zapošljavanjem, kao i brzu nadogradnju znanja i vještina koje je osoba stekla tijekom obrazovanja.

Sama “Garancija za mlade” ne garantira zapošljavanje, ali predstavlja strukturnu reformu koja će omogućiti brzu aktivaciju mladih tražitelja posla u najkraćem mogućem roku.
Brza aktivacija podrazumijeva dobivanje kvalitetne ponude u roku od 4 mjeseca od trenutka napuštanja ili završetka obrazovanja ili ulaska u nezaposlenost, bez obzira je li osoba prijavljena u Zavodu za zapošljavanje ili ne.

Više informacija o programu možete pronaći na stranicama “Garancija za mlade” koje je pokrenulo Ministarstvo rada i mirovinskog sustava.

Napišite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)