Agencija za mobilnost i programe EU : Prijave za multilateralne seminare i konferencije su otvorene do 16. kolovoza 2015.

Ukoliko ste registrirani korisnik portala eTwinning, prijavite se za sudjelovanje na međunarodnim obrazovnim događanjima prilagođenima različitim stručnim profilima i interesima sudionika. Na multilateralnim seminarima i konferencijama imate mogućnost uspostaviti suradnju s europskim kolegama i pokrenuti međunarodne projekte koristeći portal eTwinning. Na radionicama profesionalnog usavršavanja razvit ćete svoje vještine korištenja informacijsko – komunikacijske tehnologije u nastavi i provedbi projekata.

Ovdje se nalazi popis  događanja na koje se možete prijaviti:

1. Multilateralni seminar za eTwinnere iz mediteranskih zemalja u Grčkoj

 • Datum: 8. – 10. listopada 2015.
 • Lokacija: Atena
 • Tema: suradnja škola Mediteranske regije putem eTwinninga
 • Ciljna skupina: učitelji osnovnih škola, dob učenika 6-11
 • Jezik: engleski
 • Kvota: 1 sudionik
 • Program: odredit će se naknadno
 • Rok prijave: 16. kolovoza 2015.

2. Radionica profesionalnog usavršavanja u Poljskoj

 • Datum: 8. – 11. listopada 2015.
 • Lokacija: Varšava
 • Tema: Znanost i eTwinning
 • Ciljna skupina: djelatnici vrtića i škola zainteresirani za provedbu projekata iz područja znanosti, ekologije i poduzetništva
 • Jezik: engleski
 • Kvota: 2 sudionika
 • Program: okvirni program
 • Rok prijave: 16. kolovoza 2015.

3. Slavenski kontaktni seminar

 • Datum: 15.-17. listopada 2015.
 • Lokacija: Dubrovnik
 • Tema: eTwinning projekti u vrtiću i prvim razredima OŠ
 • Ciljna skupina: učitelji osnovnih škola i djelatnici vrtića, dob učenika 3-8
 • Jezik: slavenski jezici
 • Kvota: 8 sudionika
 • Program: odredit će se naknadno
 • Rok prijave: 16. kolovoza 2015.

4. Godišnja eTwinning konferencija u Belgiji

 • Datum: 22.-24. Listopada
 • Lokacija: Brisel
 • Tema: inovacije u obrazovanju
 • Ciljna skupina: djelatnici vrtića i škola koji nisu ranije sudjelovali u eTwinning mobilnostima
 • Jezik: engleski
 • Kvota: 3 sudionika
 • Program: odredit će se naknadno
 • Rok prijave: 16. kolovoza 2015.

5. Multilateral seminar u Poljskoj

 • Datum: 5.-8. studenog 2015.
 • Lokacija: Sopot
 • Tema seminara: pokretanje eTwinning projekata i razvoj vještina upravljanja projektima
 • Ciljna skupina: nastavnici u strukovnim školama, početnici bez iskustva u eTwinning projektima
 • Jezik: engleski
 • Kvota: 3 sudionika
 • Program: okvirni program
 • Rok prijave: 16. kolovoza 2015.

Prijava se sastoji od dva dijela, tj. prijavnog obrasca i pripadajućeg privitka. Ispunjeni prijavni obrazac šalje se u tiskanom obliku, a privitak elektronskom poštom. Molimo Vas da prijave pošaljete unutar roka predviđenog za odabranu mobilnost.

Jedinstveni prijavni obrazac možete preuzeti ovdje.

Prijavni obrazac je potrebno potpisati (Vi i ravnatelj/ica Vaše ustanove) i pečatirati.
Prijavni obrazac je potrebno poslati preporučenom poštom na adresu:


Agencija za mobilnost i programe EU

Frankopanska 26

10000 Zagreb

(za eTwinning – naziv događanja),

te na e-mail adresu: eTwinning@mobilnost.hr.

Privitak predstavlja prezentaciju, video isječak ili drugi digitalni uradak kojim prijavitelj iskazuje osobnu motivaciju za sudjelovanjem u aktivnosti i pritom motivaciju povezuje s temom radionice ili seminara. Za privitak ne postoji standardizirani obrazac, već prijavitelj sam odabire format i veličinu privitka.

Privitak je potrebno poslati samo elektronskom poštom na e-mail adresu: eTwinning@mobilnost.hr. Ukoliko ga zbog veličine nije moguće poslati elektronskom poštom, moguće je u e-mailu navesti poveznicu za njegovo preuzimanje na računalo.

Postupak odabira sudionika i financiranja aktivnosti opisan je ovdje. Kako bi Vaša prijava bila što kvalitetnija, molimo obratite pažnju na evaluacijski obrazac koji će se koristiti za ocjenjivanje prijava, a dostupan je na istoj poveznici.

Napomene: prednost će ostvariti prijavitelji koji prethodno nisu sudjelovali u eTwinning mobilnostima u inozemstvu.

Financijsku potporu za eTwinning mobilnosti moguće je dobiti samo jednom u školskom polugodištu.

Važno: na sva usavršavanja obvezno je ponijeti vlastiti laptop, netbook, tablet ili drugi uređaj s kojim sudionik može pristupiti svom eTwinning profilu. Dužnost svih sudionika po povratku je ispuniti i poslati izvješće o provedenoj aktivnosti, te diseminirati stečena znanja.

 

 

 

 

 

Napišite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)