Javno savjetovanje o prioritetima Akcijskog p lana za provedbu inicijative Partnerstvo za otvorenu vlast u Republici Hrvatskoj za razdoblje 2016. do 2018.

Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske otvara javno savjetovanje o prioritetima Akcijskog plana za provedbu inicijative Partnerstvo za otvorenu vlast u Republici Hrvatskoj za razdoblje 2016. do 2018. Partnerstvo za otvorenu vlast je multilateralna inicijativa čiji je cilj osigurati konkretan napredak na području transparentnosti i otvorenosti rada tijela javne vlasti, uključivanja i osnaživanja građana i civilnoga društva, borbe protiv korupcije te korištenja novih tehnologija za poboljšanje kvalitete usluga koje javna uprava pruža građanima. Republika Hrvatska pridružila se inicijativi u rujnu 2011. i time je preuzela obvezu izrade nacionalnih akcijskih planova. Do listopada 2016. godine Vlada Republike Hrvatske dužna je izraditi novi Akcijski plan, za period od iduće dvije godine. S namjerom da su u postupak izrade Akcijskog plana ponovno ravnopravno uključe građani i civilno društvo, kao što je to bio slučaj i pri izradi dosadašnjih Akcijskih planova, otvara se javno savjetovanje o prioritetima Akcijskog plana za provedbu inicijative Partnerstvo za otvorenu vlast u Republici Hrvatskoj za razdoblje od 2016. do 2018. godine. Na temelju zaprimljenih prijedloga, u narednom će periodu biti provedeni konzultativni sastanci s nadležnim tijelima državne uprave i članovima Savjeta inicijative Partnerstvo za otvorenu vlast te izrađen nacrt novog Akcijskog plana, o kojem će biti provedeno dodatno javno savjetovanje.

Savjetovanje je otvoreno do: 30.5.2016.

Savjetovanje možete pronaći na poveznici:

https://esavjetovanja.gov.hr/Econ/MainScreen?EntityId=3293

 

Napišite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)