Javni pozivi za poticanje povećanja energetske učinkovitosti i obnovljivih izvora energije

Poziv 1:
Predmet ovoga Javnog poziva je dodjela bespovratnih sredstava u svrhu razvoja energetskog sustava kroz povećanje energetske učinkovitosti i korištenje obnovljivih izvora energije. Prioritet ovoga Javnog poziva je da se kroz donacije neprofitnim organizacijama potakne korištenje i razvoj energetske učinkovitosti i upotreba obnovljivih izvora energije.

Ciljevi ovoga Javnog poziva su:

  • Ojačati energetsku učinkovitost neprofitnih organizacija, uz osiguranje zadovoljenja energetskih potreba i ostvarenja ušteda u proračunu za rashode za energiju,
  • Izgradnja kapaciteta za kontinuirano i samoodrživo gospodarenje energijom,
  • Poboljšanje energetske učinkovitosti javne rasvjete,
  • Uvođenje programskog alata za praćenje i analizu potrošnje energije,
  • Povećanje proizvodnje električne i toplinske energije iz obnovljivih izvora energije za vlastite potrebe.

Natječaj je otvoren do iskorištavanja sredstava osiguranih za ovaj natječaj.

Poziv 2:

Predmet ovoga Javnog poziva je dodjela bespovratnih sredstava u svrhu razvoja energetskog sustava kroz povećanje energetske učinkovitosti i korištenje obnovljivih izvora energije. Prioritet ovoga Javnog poziva je da se kroz pomoć proračunima jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave i njihovih proračunskih korisnika potakne korištenje i razvoj energetske učinkovitosti i upotreba obnovljivih izvora energije.

Ciljevi ovoga Javnog poziva su:

  • Ojačati energetsku učinkovitost jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave i njihovih proračunskih korisnika, uz osiguranje zadovoljenja energetskih potreba i ostvarenja ušteda u proračunu za rashode za energiju,
  • Izgradnja kapaciteta za kontinuirano i samoodrživo gospodarenje energijom,
  • Poboljšanje energetske učinkovitosti javne rasvjete,
  • Uvođenje programskog alata za praćenje i analizu potrošnje energije,
  • Povećanje proizvodnje električne i toplinske energije iz obnovljivih izvora energije za vlastite potrebe.

Više informacija i dokumentaciju za prijavu možete pronaći na stranicama Ministarstva gospodarstva:

Poziv 1

Poziv 2

 

Napišite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)