Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva raspisala natječaj za pilot-projekte “Trostruko A za građane”

Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva raspisala je natječaj za pilot-projekte, kao dio međunarodnog projekta u suradnji s Europskom organizacijom za građansku akciju (European Citizens Action Service – ECAS) iz Belgije pod nazivom ‘Trostruko A za građane: Pristup informacijama, savjetovanje i aktivna pomoć’ (Triple A for Citizens: Access to information, Advice & Active help), za koji je odobrena podrška Europske komisije. Glavni cilj projekta je širenje koncepta savjetovanja i podrške građanima na jugistočnu Europu i Tursku te osnaživanje organizacija civilnoga društva u jačanju uloge građana i nadzoru djelovanja vlada. Dodatne informacije o projektu mogu se pronaći na slijedećoj poveznici.
Pilot-projekti su zamišljeni kao podrška organizacijama civilnoga društva u Hrvatskoj, Bosni i Hercegovini, Srbiji, Kosovu i Turskoj koje već imaju iskustva u informiranju, pružanju besplatne pravne pomoći i savjetovanju građana, ili to iskustvo namjeravaju steći te će poslužiti kao primjeri dobre prakse za sljedeće aktivnosti u sklopu projekta Trostruko A za građane, pri čemu prijave moraju biti sukladne uvjetima navedenima u natječajnoj dokumentaciji.

Natječaj je otvoren do 21. kolovoza 2013. godine, a sva natječajna dokumentacija nalazi se ovdje.

Napišite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)