Objavljen prvi Priručnik o diskriminaciji i mobbingu

Udruga za pomoć i edukaciju žrtava mobbinga u sklopu EU projekta Pravo na rad bez mobbinga objavila je prvi Priručnik o diskriminaciji i mobbingu.

Priručnik potpisuju Snježana Vasiljević, profesorica sa zagrebačkog Pravnog fakulteta,Iris Gović Penić, sutkinja Županijskog suda u Zagrebu i Mario Vinković, radnopravni stručnjak i voditelj Jean Monnet katedre za europsko radno pravo, pravo jednakosti i pravo ljudskih prava na osječkom Pravnom fakultetu, prenosi Vox Feminae.

Predsjednica udruge Mobbing, Jadranka Apostolovski, istaknula je kako veliki problem leži u neprepoznavanju problema kod pojedinih sudaca i sutkinja koji rješavaju radne sporove vezane uz mobbing i diskriminaciju.

Mobbing je, između ostalog, u priručniku opisan kao „oblik ponašanja na radnome mjestu u kojemu pojedinac ili skupina osoba sustavno, tijekom duljega vremena, psihički zlostavlja drugu osobu s ciljem ugrožavanja ljudskoga dostojanstva, integriteta, ugleda i časti.“

Priručnik preuzmite ovdje

 

 

Napišite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)