Osnivanje, organiziranje i upravljanje udrugom, zadrugom i obrtom za pružanje socijalnih usluga

Centar za civilne inicijative proveo je šestodnevni trening u okviru projekta KOD KUĆE JE NAJBOLJE – Socijalne usluge u zajednici za stare i nemoćne, kao i za druge pružatelje socijalnih usluga u lokalnim zajednicama, koji je provodio Rehabilitacijski centar za stres i traumu (RCT) iz Zagreba i kojemu su ciljevi bili povećati znanje sudionika edukacije s područja zakonskih propisa i prakse vođenja udruga, zadruga i obrta u području provođenja socijalnih usluga u lokalnoj zajednici; povećati znanje sudionika edukacije u području udruživanja kao i uočavanje prednosti i nedostataka različitih oblika udruživanja u udrugu, zadrugu ili obrt; povećati znanje i razumijevanje te praktične vještine sudionika u osnovama upravljanja i organizacije posla udruga, zadruga i obrta te; povećati znanje i vještine pripreme projektnih prijedloga i izrade poslovnih i financijskih planova.

Vjerujemo da će ovaj priručnik biti koristan i ostalim organizacijama civilnoga društva koje bi željele ojačati djelovanje svoje organizacije i postići potpuno ili djelomično samofinanciranje.

Više informacija možete pronaći na stranicama Centra za civilne inicijative.

Osnivanje, organiziranje i upravljanje udrugeom, zadrugom i obrtom za pružanje socijalnih usluga: Priručnik za pružatelje socijalnih usluga u zajednici

Napišite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)