Otvorene prijave za sudjelovanje u projektu “Lokalne priče: put prema ljudskim pravima”

U sklopu projekta “Lokalne priče: put prema ljudskim pravima”, koji je financiran kroz grant shemu IPA 2012 “Jačanje kapaciteta organizacija civilnog društva za osiguravanje djelotvorne provedbe standarda EU u ostvarenju ljudskih prava” te je usmjeren na jačanje i razvoj organizacija civilnog društva i neformalnih inicijativa koje se bave zaštitom ljudskih prava i ranjivih skupina, Udruga MoSt, Nansen dijalog centar, udruga Igra, Centar za edukaciju, savjetovanje i istraživanje te Mreža mladih Hrvatske u ulozi koordinatora projekta pozivaju udruge i neformalne inicijative mladih i za mlade s područja Hrvatske u čijem je fokusu zaštita ljudskih prava i ranjivih skupina da se uključe u proces edukacije i mentorstva kroz projekt “Lokalne priče: put prema ljudskim pravima”.

Udruge koje budu sudjelovale u projektu će kroz godinu dana dobiti priliku povezati se s drugim sličnim organizacijama iz Hrvatske, produbiti osnovna znanja iz područja zaštite ljudskih prava te steći praktična znanja o pisanju projekata i projektnom menadžmentu. Nakon tri edukacijska modula koja pokrivaju sadržaje iz ovih područja, udruge i inicijative koje budu sudjelovale u projektu moći će zatražiti i dodatne jednodnevne edukacije, ovisno o njihovim potrebama.

Četiri odabrane udruge/inicijative dobit će potporu u provedbi projekta od strane četiri organizacije
uključene u projekt – Nansen dijalog centra (Osijek), Udruge MoSt (Split) te CESI i Udruge Igra (Zagreb) te će im se kroz mentorsku podršku pružiti pomoć i u kreiranju plana aktivnosti za sljedećih godinu dana njihova rada.

Za prijavu je potrebno ispuniti on-line obrazac za prijavu, a rok za prijavu je do 22. siječnja 2016. godine.

Napišite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)