Brošura o pregledu programa financiranja sporta u EU

Europska unija je usvojila financijski okvir za financiranje za razdoblje 2014.-2020. u kojem je po prvi put u povijesti Europske unije utemeljen program za financiranje sporta. Dio programa Erasmus+ je i posebno poglavlje o sportu kojim će se osigurati više od 266 milijuna eura za suradnička partnerstva, neprofitne događaje i studije. Temeljem članka 165. Sporazuma o funkcioniranju Europske unije, program bi trebao pružiti potporu aktivnostima u amaterskom sportu u Europskoj uniji.

Ovo je drugo, ažurirano izdanje brošure o financiranju sporta u EU u izdanju Hrvatskog olimpijskog odbora i pruža informacije o EU programima potpore, pored programa Erasmus+ Sport, kojima sport ima pristup i kako sportske organizacije mogu iskoristiti te prilike za financiranje. Brošura također sadrži čitav niz primjera projekata koje je Europska unija financirala prethodnih godina te opsežno poglavlje s praktičnim smjernicama. Praktične smjernice provode čitatelje kroz različite korake projektnog ciklusa, od projektne ideje do stvarnog upravljanja i provedbe EU projekta.

Potpore za sport u EU, brošura

Napišite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)