Donesen Pravilnik o neprofitnom računovodstvu i računskom planu

Ured za udruge objavio je na svojim stranicama tekst Pravilnika o neprofitnom računovodstvu i računskom planu donesenom temeljem članka 9. Zakona o financijskom poslovanju i računovodstvu neprofitnih organizacija (NN 121/14). Pravilnik o neprofitnom računovodstvu i računskom planu (NN1/15) donijelo je Ministarstvo financija.

Pravilnikom se definira raspored, sadržaj i primjena računa u računskom planu, način vođenja jednostavnog knjigovodstva i primjena novčanog računovodstvenog načela, minimalni sadržaj poslovnih knjiga jednostavnog knjigovodstva te stope amortizacije.

Pravilnik možete pogledati i spremiti ovdje:

Pravilnik o neprofitnom računovodstvu i računskom planu

 

Napišite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)