Hrvatska u plusu prema EU proračunu u 2015. godini

Hrvatska u 2015. godini u proračun Europske unije uplatila nešto više od 3 milijarde kuna, dok su istodobno Hrvatskoj iz EU proračuna doznačena sredstva u iznosu višem od 4 milijarde kuna, što znači da će Hrvatska i ove godine biti u plusu, kažu iz Ministarstva regionalnog razvoja i fondova EU.

Nakon produžene gospodarske krize i visoke zaduženosti privatnog i javnog sektora, Hrvatska se ipak u budućnosti prije svega okreće Europskim strukturnim i investicijskim (ESI) fondovima, tj. bespovratnim sredstvima za financiranje investicijskih i gospodarskih aktivnosti kao najpovoljnijem i isplativijem obliku financiranja.

Više o temi možete pronaći na stranicama Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva.

 

Napišite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)