Javni poziv za podnošenje projektnih prijedloga „Poboljšanje pristupa ranjivih skupina tržištu rada u sektoru turizma i ugostiteljstva“

Ministarstvo turizma objavilo je poziv temeljem natječaja “Poboljšanje pristupa ranjivih skupina tržištu rada u sektoru turizma i ugostiteljstva” za koji su osigurana sredstva iz Europskog socijalnog fonda. U okviru ovog poziva izravno će se odgovoriti na društvene potrebe ranjivih skupina razvoj posebno prilagođenih programa osposobljavanja i/ili usavršavanja ranjivih skupina za veću zapošljivost u sektoru turizma i ugostiteljstva.

Poziv se provodi u okviru specifičnog cilja 9.iv.2 Poboljšanje pristupa visokokvalitetnim socijalnim uslugama, uključujući podršku procesu deinstitucionalizacije

Poziv na dostavu projektnih prijedloga potiče suradnju obrazovnih ustanova, kao subjekata čija je primarna uloga razvijanje i provedba programa, udruga kao subjekata koji će dati smjernice razvijanja programa, osobito vezano uz specifičnosti ciljnih skupina, te poslodavca kao subjekata koji će omogućiti učenje na radnom mjestu s ciljem najbržeg i najkvalitetnijeg stjecanja potrebnih vještina za rad u turizmu i ugostiteljstvu. Osim nezaposlenih osoba koje pripadaju ranjivim skupinama obuhvaćenim Pozivom, već postojeći stručnjaci u turizmu i ugostiteljstvu, a koji djeluju kao predavači u obrazovnim ustanovama ili mentori praktične nastave, dobit će mogućnost unaprjeđenja svojih stručnih i pedagoških znanja i vještina.

Prijavitelji: ustanove za obrazovanje odraslih i udruge koje djeluju u sektoru turizma i/ili ugostiteljstva

Rok za prijavu je 3. svibnja 2017.

 

Nadležno tijelo organizira informativne radionice za potencijalne prijavitelje prema rasporedu:

  • Osijek, dvorana Gradski vrt, 7. ožujka
  • Rijeka, Gradska vijećnica, 10. ožujka
  • Zagreb, Gastro Globus, 14. ožujka
  • Dubrovnik, Velika vijećnica Grada Dubrovnika, 17. ožujka
  • Knin, Sportska dvorana, 21. ožujka
  • Šibenik, gradska knjižnica “Juraj Šižgorić”, 22.  ožujka
  • Daruvar, hotel Termal, 24. ožujka

                                                                                                                        

Više o pozivu pročitajte ovdje

Napišite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)