Objavljen FEAD natječaj za humanitarnu pomoć 2017 – 2018

Ministarstvo za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku 7. studenoga 2017. godine objavilo je otvoreni trajni poziv na dostavu projektnih prijedloga „Ublažavanje siromaštva pružanjem pomoći najpotrebitijim osobama podjelom hrane i/ili osnovne materijalne pomoći- faza II“, financiran u okviru Operativnog programa za hranu i osnovnu materijalnu pomoć za razdoblje 2014.-2020. iz Fonda europske pomoći za najpotrebitije.

Ovaj Poziv usmjeren je na ublažavanje najgorih oblika siromaštva, pružanjem nefinancijske pomoći najpotrebitijim osobama, i to hrane i/ili osnovne materijalne pomoći te čini dodanu vrijednost već postojećim nacionalnim programima, povećavajući opseg i broj primatelja pomoći u hrani i/ili osnovnoj materijalnoj pomoći. Ukupni  iznos koji će biti raspoloživ kroz ovaj Poziv iznosi 49.000.000,00 kn, od čega je dio namijenjen partnerskim organizacijama za provedbu projektnih aktivnosti kroz tehničku pomoć.

Prijavitelji su neprofitne organizacije, organizacije civilnog društva

Natječaj je otvoren do 31.12.2018.

 

Natječajna dokumentacija dostupna je na sljedećoj poveznici:

http://www.strukturnifondovi.hr/natjecaji/1449

Napišite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)