Poziv na informativnu radionicu

ZAGREB – Povodom objave Poziva za dodjelu bespovratnih sredstava „Poticanje društvenog poduzetništva“, Ministarstvo rada i mirovinskoga sustava najavljuje održavanje informativnih radionica za potencijalne prijavitelje i građane.

Riječ je o pozivu koji je objavljen u okviru Europskog socijalnog fonda u iznosu od 8.000.000,00 kuna, a otvoren je u razdoblju od 01. srpnja do 02. rujna 2016. godine.

Glavna ideja ovog Poziva je ispitati stanje društvenog poduzetništva u Republici Hrvatskoj i utvrditi koje su potrebe društvenih poduzetnika te će poslužiti kao osnova za kreiranje budućih poziva usmjerenih na razvoj društvenog poduzetništva, kao i na visinu sredstava koja će se u sklopu tih poziva dodjeljivati.

Ova operacija predstavlja prvi korak u stvaranju sustavne podrške razvoju društvenog poduzetništva. Uključivat će financiranje niza informativnih i edukacijskih aktivnosti kojima će se unaprijediti status društvenog poduzetništva u području vidljivosti i prepoznatljivosti. Također, uključuje i financijsku podršku poslovanju postojećim društvenim poduzećima, kao i podupiranje svih oblika poslovnih aktivnosti organizacija zainteresiranih za otvaranje društvenog poduzeća ili pokretanje društveno-poduzetničke djelatnosti.

Informativne radionice održat će se u sljedećim gradovima:

 DUBROVNIK, 7. srpnja 2016. godine, početak u 10:00 sati

 Sveučilišni kampus, Branitelja Dubrovnika 41, Dubrovnik

SPLIT, 8. srpnja 2016. godine, početak u 10:00 sati

 Ekonomski fakultet Sveučilište u Splitu, Cvite Fiskovića 5, Split

OSIJEK, 14. srpnja 2016. godine, početak u 10:00 sati

Građevinski fakultet Osijek, Ulica kralja Petra Svačića 1H, Osijek

SLAVONSKI BROD, 15. srpnja 2016. godine, početak u 10:00 sati

Velika vijećnica Brodsko-posavske županije, Petra Krešimira IV br.1, Slavonski Brod

ZAGREB, 19. srpnja 2016. godine, početak u 12:00 sati

 HUB385, Petračićeva 4, Zagreb

ČAKOVEC, 21. srpnja 2016. godine, početak u 10:00 sati

Velika vijećnica Međimurske županije, Ruđera Boškovića 2

RIJEKA, 22. srpnja 2016. godine, početak u 10:00 sati

Filozofski fakultet u Rijeci, Sveučilišna Avenija 4, I kat

 

Prijave na radionicu vrše se putem Prijavnog obrasca na poveznici:http://goo.gl/forms/qTNtopTm6uF6St4T2.

Raspored ostalih radionica bit će objavljen naknadno.

Napišite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)