Poziv na radionicu pod nazivom „Osnove financija za organizacije civilnog društva“

Pozivamo Vas  na radionicu pod nazivom „Osnove financija za organizacije civilnog društva“ koja će se održati u četvrtak, 19. rujna  2013. u Sisku, u Razvojnoj agenciji SIMORA,  Rimska 28, Sisak od 10-14 sati.
Cilj radionice je proširiti znanje predstavnika organizacija civilnog društva i ostalih dionika iz lokalne zajednice s područja Sisačko-moslavačke  županije o osnovama vođenja financija za neprofitni sektor.
Na radionici će biti obrađivane sljedeće teme:
– RNO broj
– blagajna /uplata isplata, blagajnički izvještaj
– otvaranje i obrada putnih naloga, putnih računa, pokrivanje troškova putovanja za zaposlenike, članove udruge, volontere, honorarno zaposlene osobe, korištenje privatnog vozila u službene svrhe
– ugovori o djelu, autorski ugovori – kada koji ugovor, porezi i doprinosi po pojedinim ugovorima
– dokumenti koje svaka udruga treba imati: popis opreme i sitnog inventara (označavanje opreme), popis članova.

Radionica je organizirana u sklopu programa  E-misija  kojeg provode udruge Centar za civilne inicijative iz Zagreba, IKS iz Petrinje, S.O.S. – savjetovanje, osnaživanje, suradnja iz Virovitice i Savez za pravedno društvo iz Bjelovara.
Predavač na radionici će biti Mladen Djurkinjak iz Centra za civilne inicijative.
Sudjelovanje na radionici je besplatno.

Molimo Vas da svoj dolazak potvrdite  na e-mail:  iks@e-misija.info

Napišite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)