U Virovitici održana radionica na temu :”Volonterstvo u zajednici”

U srijedu 28. svibnja 2014. smo održali radionicu u Virovitici na temu “Volonterstvo u zajednici”. Cilj radionice bio je potaknuti predstavnike organizacija civilnog društva i institucija lokalnih zajednica da u svoje aktivnosti uključuju što veći broj volontera kako bi ojačali kapacitete organizacije i poboljšali kvalitetu usluga u zajednici. Predstavnici civilnoga društva iz lokalne zajednice imali su zajednički interes – povećati broj volontera angažiranih u aktivnostima udruga i naučiti kako stvarati volonterske programe, pratiti volonterski rad i izdavati potvrde o volontiranju.

Na radionici smo obradili sljedeće teme:
– Zakon o volonterstvu RH (prava i obveze)
– administrativni management
– analiza potreba organizacija za volonterima
– opis volonterskog programa
– potvrda o kompetencijama stečenim kroz volontiranje

Radionicu smo organizirali u sklopu programa E-misija. Predavačice su bile Tamara Jovičić i Gordana Paton iz Udruge IKS, Petrinja.

radionica1
radionica2
radionica3

Napišite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)