Javni poziv za predlaganje kandidata za člana Savjeta za ljudska prava pučke pravobraniteljice iz reda organizacija civilnog društva

Pozivaju se organizacije civilnog društva u Republici Hrvatskoj da predlože kandidata za člana Savjeta za ljudska prava pučke pravobraniteljice.

Savjet za ljudska prava savjetodavno je tijelo koje razmatra i predlaže strateške smjernice u području promicanja ljudskih prava i sloboda, osigurava kontinuiranu suradnju u području ljudskih prava i sloboda između pučke pravobraniteljice, civilnog društva, akademske zajednice i medija te razmatra druga pitanja od značaja za rad pučke pravobraniteljice u području promicanja ljudskih prava isloboda.

Temeljem javno objavljenog poziva, pučka pravobraniteljica imenovat će člana Savjeta na vrijeme od četiri godine, i to iz reda predstavnika civilnog društva. Ovaj poziv otvoren je danom objave na internetskim stranicama pučke pravobraniteljice, a prijave će se zaprimati do 1. prosinca 2015. godine.

 

Viš informacija i Javni poziv možete pronaći  ovdje.

Napišite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)