Poziv na radionicu “Osnove financija za organizacije civilnog društva”

Pozivamo Vas na radionicu pod nazivom „Osnove financija za organizacije civilnog društva“ koja  će se održati u ponedjeljak, 27. svibnja 2013. u Virovitici, Vladimira Nazora 1 u Centru za socijalnu skrb od 13-17 sati.

Cilj radionice je proširiti znanje predstavnika organizacija civilnog društva i ostalih dionika iz lokalne zajednice s područja Virovitičko-podravske  županije o osnovama vođenja financija za neprofitni sektor.

Na radionici će biti obrađivane sljedeće teme:
– RNO broj
– blagajna /uplata isplata, blagajnički izvještaj
– otvaranje i obrada putnih naloga, putnih računa, pokrivanje troškova putovanja za zaposlenike, članove udruge, volontere, honorarno zaposlene osobe, korištenje privatnog vozila u službene svrhe
– ugovori o djelu, autorski ugovori – kada koji ugovor, porezi i doprinosi po pojedinim ugovorima
– dokumenti koje svaka udruga treba imati: popis opreme i sitnog inventara (označavanje opreme), knjiga deviznih doznaka, popis članova.

Radionica je organizirana u sklopu programa  E-misija  kojeg provode udruge Centar za civilne inicijative iz Zagreba, IKS iz Petrinje, S.O.S. telefon – Poziv u pomoć iz Virovitice i Savez za pravedno društvo iz Bjelovara.

Predavač na radionici će biti Mladen Djurkinjak iz Centra za civilne inicijative.

Sudjelovanje na radionici je besplatno.

Molimo Vas da svoj dolazak potvrdite  na e-mail:  sos@e-misija.info

Napišite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)