Agencija za pravni promet i posredovanje nekretninama: Javni poziv za davanje u najam stanova – Zagreb – Klara, Zagreb – Zapruđe

Pravo na podnošenje zahtjeva za najam imaju:

  • državljani Republike Hrvatske koji, kao i članovi njihova zajedničkog domaćinstva, nemaju u vlasništvu odgovarajuću nekretninu namijenjenu stanovanju, na području gdje se nalazi nekretnina koja se daje u najam,
  • osobe kojima iznos predviđene najamnine predstavlja maksimalno 30% ukupnog mjesečnog prihoda svih članova obiteljskog domaćinstva.

Odgovarajućom  nekretninom razumijeva se vlasništvo stambenog prostora (stana ili kuće) koji je primjereno opremljen infrastrukturom (voda, kanalizacija, struja i drugo) i udovoljava higijensko-tehničkim uvjetima za zdravo stanovanje, veličine oko 35 m² korisne površine stana za jednu osobu, odnosno za svaku daljnju osobu još oko 10 m².

Odgovarajućim stanom ne smatra se stan u vlasništvu fizičke osobe koji koristi zaštićeni najmoprimac.

 Kriterij odabira: 

Davanje nekretnina u najam se provodi na temelju redoslijeda na listi reda prvenstva koja će biti formirana sukladno bodovima ostvarenim prema kriterijima određenim Odlukom o uvjetima, mjerilima i postupku za utvrđivanje reda prvenstva za najam stanova iz Programa društveno poticane stanogradnje na područjima navedenih gradova

Detaljan opis nekretnina koje se daju u najam bit će objavljen na na internetskoj stranici APN-a: www.apn.hr najkasnije prije početka postupka odabira stanova.
Kupoprodajna cijena nekretnine utvrđena je prije sklapanja ugovora o najmu.

Javni poziv  je vremenski ograničen i traje:

– za lokaciju Zagreb Klara do 15. rujna 2015. godine,

– za lokaciju Zagreb Zapruđe do 30. listopada 2015. godine,

Danom podnošenja zahtjeva za najam smatra se dan zaprimanja zahtjeva u APN na adresu : APN, Savska cesta 41/6, 10000 Zagreb ZAHTJEV ZA NAJAM NEKRETNINE IZ PROGRAMA DRUŠTVENO POTICANE STANOGRADNJE  NA LOKACIJI _____________________________“.

Zahtjev za najam stana podnosi se na posebnom obrascu, koji se preuzima, kao i pripadajuće izjave, neposredno u službenim prostorijama Agencije, odnosno na internetskoj stranici APN-a: www.apn.hr ili u Odjelu za gospodarenje i prodaju nekretnina, Savska cesta 41/IX, Zagreb. Sve informacije mogu se dobiti na besplatnom telefonu 0800-2596.

Sve potrebne dokumente možete pronaći ovdje.

 

2 komentara na “Agencija za pravni promet i posredovanje nekretninama: Javni poziv za davanje u najam stanova – Zagreb – Klara, Zagreb – Zapruđe

  1. Postovanje. Imam jedno pitanje Mozete mi reci kako ce u konačnici stan izgledati? Odnosno, osim parketa, roleta sto ce u stanu biti, ako ce biti jos sto? Zahvaljujem

    • Poštovana,
      molimo vas da se obratite Agenciji za pravni promet i posredovanje nekretninama, budući da Program emisija samo prenosi informacije o otvorenim natječajima.
      S poštovanjem,
      Program emisija

Napišite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)