Vlada usvojila Izvješće o financiranju organizacija civilnog društva iz javnih izvora u 2015. godini

Na sjednici Vlade Republike Hrvatske održanoj 13. travnja 2017. godine, usvojeno je Izvješće o financiranju projekata i programa organizacija civilnog društva iz javnih izvora u 2015. godini.

Izvješće je izradio Ured za udruge, koji je, sukladno Uredbi o kriterijima, mjerilima i postupcima financiranja i ugovaranja programa i projekata od interesa za opće dobro koje provode udruge, prikupio je analizirao izvješća svih tijela državne uprave, Vladinih ureda i tijela, drugih javnih institucija, jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave, trgovačkih društava u vlasništvu Republike Hrvatske, odnosno jedne ili više jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave te drugih pravnih osoba koje dodjeljuju sredstva iz javnih izvora za projekte i programe organizacija civilnoga društva.

U 2015. godini za programe i projekte organizacija civilnoga društva ukupno je iz svih javnih izvora na nacionalnoj i lokalnim razinama dodijeljeno 1.672.699.179,11 kn.

 

Detaljnije o vijesti pročitajte ovdje

Napišite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)